ادامه خرید

طاقچه عقب

مطابق با فرهنگ لغت کالینز طاقچه عقب قطعه ای است قابل تعویض  درداخل خودرو که در پشت صندلی عقب نصب می شود و برای نگهداری وسایل کوچک کاربرد دارد.

تقریبا با تولید اولین خودروهای امروزی قطعه طاقچه عقب بعنوان یکی از قطعات اصلی داخلی بدنه مورد استفاده قرار گرفته است.

تکنولوژی تولید و جنس طاقچه عقب های امروزی  که توسط خودروسازان دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. شامل سه دسته کلی است:

  • استفاده از پلیمر و از جنس پلاستیک
  • استفاده از کامپوزیت که تشکیل شده از ترکیبی ازچوب و پلاستیک
  • استفاده از چوب فراوری شده بعنوان فیبر

 معمولا به جهت زیبایی از نوعی پارچه که اصطلاحا" منسوج بی بافت نامیده می شود برای روکش کردن این کامپوزیت استفاده می شود .تنوع رنگ هایی که برای این منظور استفاده  می شود بستگی به رنگ تزیینات داخلی خودرو دارد. طی سالهای گذشته در صنعت خودرو سازی ایران سه رنگ بعنوان رنگ های اصلی تزیینات داخلی خودرو برگزیده و استفاده شده اند. این تنوع رنگ بخشی مربوط به پیروی از استاندارد های صنعت خودرو سازی است و بخشی نیز به عنوان سلیقه مردم جامعه می شود.سه رنگ اصلی مورد استفاده در تزیینات داخلی خودرو عبارتند از مشکی،طوسی و بژ (کرم) که تقریبا تمامی خودروهایی که در داخل کشور تولید می شوند از همین طیف رنگ ها استفاده می کنند.

در همین راستا سعی می شود به جهت زیبا سازی تزیینات داخلی تمامی قطعاتی که در داخل بدنه استفاده می شود از همین رنگ ها استفاده شود تا هارمونی و هماهنگی بین قطعات رعایت شود.

 

 آذین پارت; حس نو شدن دوباره خودرو.. رودری پراید . رودری و اجزا. آفتابگیر . داشبورد و اجزاء. عایق درب موتور. عایق سقف. موکت اتاق و کف صندوق . طاقچه عقب و اجزا. نوارهای لاستیکی . سپر